Lusso Accessibile

Start WYDARZENIA + galerie zdjęć Z życia Przedszkola UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU
UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
wtorek, 14 czerwca 2011 00:00

UROCZYSTOŚĆ  NADANIA  SZTANDARU

Publicznemu Przedszkolu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czesława Janczarskiego

w Kluczborku

Dzień 14 czerwca 2011 r. zapisał się w historii naszego przedszkola jako jeden z najważniejszych. Właśnie w tym dniu, w dniu naszego patrona, nastąpiło oficjalne nadanie sztandaru.

Na uroczystość przybyło wielu zacnych gości, m.in.:

Burmistrz Miasta Kluczbork – pan Jarosław Kielar
Starosta Powiatu Kluczborskiego - pan Piotr Pośpiech
Wizytator - pani Gabriela Kobaka
Dyrektor Administracji Oświaty – pani Bożena Grabas
Inspektor ds. oświaty – pani Jolanta Wielgosz-Bazan
Dyrektor poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku - pani  Anita  Kieslich
Dyrektor Państwowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku – pani Iwona Rudnicka -Hrynyszyn
Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Kluczborku pani Małgorzata Kwiring -Pondel
Prezes Stowarzyszenia przy PP Nr 2 – pani Grażyna Popek

Dyrektor PP Nr 5 - pani Grażyna Vesely
Dyrektor PP Nr 7 – pania Jadwiga Mączka
Dyrektor PP Nr 8 – pani Ewa Trościanka

Członek zarządu Hydrokom – pani Jadwiga Bogdanowicz
Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aleksandra Sygulka

oraz pracownicy, rodzice i wychowankowie naszego przedszkola.

Zaproszono również przedstawicieli mediów:

panią Milenę  Zatylną - Kulisy Powiatu

Nasze przedszkole posiada logo od 2004 r.. Imię Czesława Janczarskiego zostało uroczyście nadane 14 czerwca 2007 r. i dzień 14 czerwca każdego roku jest obchodzony, jako dzień naszego patrona. Hymn przedszkola powstał 23 stycznia 2009 r. Po raz pierwszy został zaprezentowany na uroczystości 60-lecia PP Nr 2, w dniu 28 maja 2009 r.

Dopełnieniem dzieła było poświecenie i nadanie sztandaru.

Najważniejsza część Ceremonii rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu państwowego, następnie Burmistrz Miasta Kluczbork odczytał Akt nadania sztandaru i przekazał Ceremoniał na ręce pani Dyrektor naszego Przedszkola. Po przekazaniu sztandaru nastąpiła jego prezentacja oraz odczytanie opisu sztandaru. Następnie poczet sztandarowy złożony z dorosłych przedstawicieli Przedszkola przekazał insygnia przedstawicielom dziecięcego pocztu sztandarowego. Po chwili pani Dyrektor przekazała sztandar przedszkolakom, po czy nastąpiło ślubowanie dzieci. Na koniec kulminacyjnego punktu ceremonii odśpiewano Hymn Przedszkola.

Przedszkolaki przygotowały również występ artystyczny.

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2011 08:26